2019 koosolekumaailmas – kuidas ka homme paadis püsida?

Koosolekute pidamise kultuur muutub üle kogu maailma ning ainus võimalus selles vallas arvestatavat mõju omada on trendidega kaasas käia.

.

Koosolekud kasvavad käsikäes üleüldise tehnika arenguga, mis piiri füüsilise ja virtuaalmaailma vahel üha enam hägustab. Sujuv näotuvastustehnoloogia ja elusuurust kogemust pakkuvad suhtlusprogrammid tähendavad, et objektiivseid vabandusi, miks mitte koosolekuruumist maksimaalne väärtus välja pigistada, enam ei eksisteeri. 

.

Teisalt tuleb tõdeda, et eksperimentaalsemat laadi koosolekud, mis valgest pöördtahvlist kaugemale vaadata suudavad, on tulnud selleks, et jääda. Sotsialiseerumise aspekt pressib ametlikku päevakavva üha jõulisemalt sisse, mis omakorda viib põnevate kohtumispaikadeni põgenemistubadest kabareedeni välja. Ainult taevas on piiriks!

.

Kõik taandub siiski organisatsiooni laiemale väärtuspoliitikale, mis peab kosuva tööjõupuuduse olukorras aina enam töötajaskonna heaolule tähelepanu pöörama. Enam ei piisa kriitika vaigistamiseks hambusse visatud rahapatakast, olulisem on tagada mõtestatud ja arendav tegevus igas töötunnis. Üks asjakohasemaid viise selleks on koosolekuruumide valiku mitmekesistamine.


Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.