Buumi harjal väljakutsetele vastu – koht on oluline

2020. aastal tõotab koosolekute korraldamise sfääris järjekordselt kopsakat kasvu, ent, nagu ikka, saavad edust osa eeskätt kiiremad ja paindlikumad.

.

Üleilmsel turul hinnatakse nõudluse kasvuks 5-10% ringis, mis mõistagi ei jää kajastumata ka hinnapoliitikas. Seega kõlab keskne soovitus lihtsalt: broneeri koosolekuruum kohe, sest homme nii odavalt enam ei saa. Veelgi hullem: meelepärane asukoht sobilikul ajal ei pruugi hilinejale lihtsalt vaba olla. 

.

Kindlasti pole põhjust karta pealiskaudset müüti, nagu rööviks tehnoloogia areng füüsilistelt koosviibimistelt peagi igasuguse funktsiooni. 52% tippjuhtidest tõdes hiljutises Harvard Business Review küsitluses, et üritusturundus kasvatab ettevõtte väärtust teistest reklaamikanalitest rohkem – ja vaid 8% leidis vastupidist. Põhjus on tegelikult imetabaselt lihtne: mida suurem osa meie tavapärasest töö- ja vabast ajast möödub ekraanide taga, seda enam väärtustame me tõeliseid, vahetuid kontakte.

.

Töö ja mängu piir hägustub aina sujuvamaks ning viimane aeg oleks asuda otsima eestikeelset vastet mõistetest “business” ja “leisure” summeeruvale uudissõnale “bleisure”, mis koosolekukultuuris järjest vägevamalt maad võtab. Tervelt 71% töötajatest on mahukas uuringus tunnistanud, et võtab arvesse koosolekuruumi iseärasusi, et otsustada, kas üritusest üldse osa võtta – nii palju siis pimesi käsutäitmisest! Veerand vastanuist osundas sellele koguni kui otsutavale faktorile.

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.