Buumi harjal väljakutsetele vastu – koht on oluline

2020. aastal tõotab koosolekute korraldamise sfääris järjekordselt kopsakat kasvu, ent, nagu ikka, saavad edust osa eeskätt kiiremad ja paindlikumad.

.

Üleilmsel turul hinnatakse nõudluse kasvuks 5-10% ringis, mis mõistagi ei jää kajastumata ka hinnapoliitikas. Seega kõlab keskne soovitus lihtsalt: broneeri koosolekuruum kohe, sest homme nii odavalt enam ei saa. Veelgi hullem: meelepärane asukoht sobilikul ajal ei pruugi hilinejale lihtsalt vaba olla. 

.

Kindlasti pole põhjust karta pealiskaudset müüti, nagu rööviks tehnoloogia areng füüsilistelt koosviibimistelt peagi igasuguse funktsiooni. 52% tippjuhtidest tõdes hiljutises Harvard Business Review küsitluses, et üritusturundus kasvatab ettevõtte väärtust teistest reklaamikanalitest rohkem – ja vaid 8% leidis vastupidist. Põhjus on tegelikult imetabaselt lihtne: mida suurem osa meie tavapärasest töö- ja vabast ajast möödub ekraanide taga, seda enam väärtustame me tõeliseid, vahetuid kontakte.

.

Töö ja mängu piir hägustub aina sujuvamaks ning viimane aeg oleks asuda otsima eestikeelset vastet mõistetest “business” ja “leisure” summeeruvale uudissõnale “bleisure”, mis koosolekukultuuris järjest vägevamalt maad võtab. Tervelt 71% töötajatest on mahukas uuringus tunnistanud, et võtab arvesse koosolekuruumi iseärasusi, et otsustada, kas üritusest üldse osa võtta – nii palju siis pimesi käsutäitmisest! Veerand vastanuist osundas sellele koguni kui otsutavale faktorile.

Hardi Kinnas

Olen korraldanud sündmusi üle 20aasta. Blogis keskendun MySpotiti tegevusele. Jagan nippe sündmuste korraldamisest, vigadest, mida seminare tehes juhtub ja koosolekute edukast läbi viimisest.