Tegelikult me tahame muutuseid

Mugavustsoonis loksuda võib tunduda mõnus, ent sügaval sisimas ihkab kõige paadunum kontorirott värskeid tuuli. Miks siis mitte talle neid pakkuda ohutus keskkonnas ootamatu koosolekupaiga näol?

.

Nagu oleme varemgi välja öelnud, võib töötaja jaoks olla ainult üks asi hullem kutsest mõttetule koosolekule: seda kutset mitte saada. Me ju teame, et tõeliselt kasulikku infot korjame neilt unistelt koosviibimistelt haruharva (ja küllap jõuaks see siis meieni ka efektiivsemaid kanaleid mööda), kuid ometi leiame rutiinist midagi kodust ja ühteliitvat – lõppeks on ju kõigil teistel laua taga sama igav. Pole siis imestada, et hinnanguliselt 40-50% keskmisest tööajast koosolekutel mööda saadetaksegi. Midagi justkui tehtaks, linnukese saab kirja, ent tegelikult tähendab tavaline koosolek pahatihti laisa juhi mugavusvalikut.


Et koosolekust päriselt tolku oleks, tuleb see muuta meeldejäävaks. Konditsioneerist ja erinevat sorti küpsistest siinkohal ei piisa: uue ajastu töötaja vajab tõeliselt personaalset lähenemist. Mõni hindab üle kõige vaikset nokitsemist detailide kallal, teine lööb särama just kolleegidega mõtteid vahetades. Ideaalne kohtumispaik suudab arvestada mõlemaga, pakkudes nii privaatseid, helikindlaid sopistusi kui sünergiat soodustavaid vestlusringe.

.

Seega ei pea stereotüübist, mille kohaselt ei soovi keskmine töötaja muud kui päev traditsioonilises rütmis kella 17-ni ära veeretada, end ülearu heidutada laskma. Liiati on 60% rahvusvahelisele uuringule vastanud töötajatest ennustanud, et paindlikkus koosolekuruumide valikul tulevikutrendiks saab. Vox populi – vox dei.

.

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.