Kodukontor on surnud, elagu töötamine kõikjalt!

MySpotit’i Marge toimetamas Pärnu Forwardspace koostöötamiskeskuses.

Kui meid kõiki paar kuud tagasi kodudesse lukustati, olime sunnitud kiirelt õppima kodust tööd tegema samal ajal tegeledes saja muu argise ülesandega. Käes on suvi, lapsed koolivaheajal ning paljudes ettevõtetes, kus töö normaalsuse juurde on naasenud, inimesed puhkavad. Tekkinud hingetõmbehetk annab aega mõtiskleda, mida sügis töömaastikul kaasa võib tuua.

Usun, et oled minuga nõus kui väidan, et kodukontor ei ole parim paik efektiivseks töötegemiseks ning teisalt ei ole paljudel soovi, kohati ka võimalust, “päris” kontorisse naaseda.

Kus siis oleks hea ja mõistlik tööd teha?

Alustame sellest, et kodukontor on tegelikult puudulik nimetus, et väljendada seda vabadust, mida kontorist eemal töötamine võimaldab. Inglise keeles on kasutusele võetud termin “Working From anywhere (WFA)”, mis ei tähenda kodudesse sulgumist vaid töötamist just seal, kus meil kõige mugavam ning produktiivsem on. Mõni päev on täis koosolekuid, teisel päeval peame sukelduma projektide kirjutamisse või mõne suure esitluse loomisesse. Mõnel päeval vajame segu mõlemast. Mõnel päeval vajame kodust intiimsust, teisel päeval aga kolleegidega aktiivset suhtlemist.

Jah – teie töökoht võib olla kodu. Aga samuti saab see olla mõni kohvik, koostöötamiskeskus, plaadipood või hubane vallamaja mõnel saarel. 

Milline võiks olla teie tulevikutööpäev? Lubage meil siinkohal välja pakkuda oma tulevikunägemus.

Kujutage ette, et Te ärkate hommikul tavapärasel ajal ning otsustate oma kalendrisse pilku heites, kus teil sellel päeval parim töötada on. Olulisteks kriteeriumiteks on lisaks koosolekutele ja kliendikohtumistele ka õhtune jooksuring või kaaslasega teatrisse minek. Nii avategi peale kalendriga tutvumist valiku töökohtadest, mis teile tol ajahetkel kõige paremini sobiksid, broneerite endale sobiva töölaua ning päev võib alata. Usun, et kõige tõenäolisem saab olema töötamine hübriidmudeli järgi: ühel või kahel päeval kohtute oma kolleegidega ja viibite oma tavakontoris, kahel kuni kolmel päeval käite kohtumistel ja töötate paikades, kus on hea internet ja sobiv atmosfäär, ning ühel päeval näiteks kodust. Arvatavasti on selleks päevaks reede:).

Millised võimalused “kõikjalt töötamine” annab?

– Paindlikkuse otsustada oma ajakava üle.  

– Ajasäästu igapäevastelt sõitudelt kodust tööle ja tagasi. 

– Vahelduse ja võimaluse töötada sealt, kus teile sellel päeval just kõige mugavam on.

– Suurema efektiivsuse – teha tööd kohast, mis seda enim soosib. 

– Vabaduse ja kvaliteetsema elu, selle kõige paremas tähenduses.

Oluline on, et mõistaksime – tekkinud olukord on loonud meile ainulaadse võimaluse vaadata üle oma töötamise viisid ja otsustada, kuidas edasi. Planeerime ja kasutame efektiivselt oma aega ja leiame mugavaid töötamise viise igalt poolt!

Hardi Kinnas

MySpotit kaasasutaja

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.