Kolm Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõtet kaasasid märkimisväärse investeeringu

MySpotit ja Tehnopol. Foto: Brait Pilvik

.

Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõtted MySpotit, VITS ja Sentinel arendasid programmi jooksul välja põnevad tehnoloogilised lahendused ja jõudsid investorvalmiduseni

.

Eile, 26. veebruaril lõpetasid Tehnopoli kasvuprogrammi kolm edukat idufirmat: deep fake’e ehk tehisintellekti poolt manipuleeritud videoid ja väärinfot tuvastav Sentinel, koosolekuruumide vahendusplatvorm MySpotit ning töötervishoiu ja -ohutuse platvorm ehk virtuaalne töökeskkonnaspetsialist VITS. Inkubatsiooniprogrammi eesmärk on pakkuda tugevate ideedega tehnoloogia iduettevõtetele hoogsat kasvuprogrammi, mis suurendab nende investorvalmidust ja eksportvõimekust. Lisaboonuseks on ühtse kogukonna hüved ja inspireeriv keskkond.  

.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul ongi inkubaatori programm suunatud eelkõige nendele alustavatele startuppidele, kes otsivad kiiret arengut ja soovivad kaasata investeeringut. “Töötame väga varajase faasi startuppidega ning seetõttu aitame esmalt leida skaleeritava ärimudeli. Enamasti ei ole ettevõtte ülesehitamine sirgjooneline tee eduni – seal on mitmeid keerdkäike ning kogenud mentorite abiga on oluliselt kergem karisid vältida ja areneda tasemeni, kus sinusse ei usu mitte ainult perekond, sõbrad ja inkubaator vaid ka investorid. Täna on mul suur rõõm näha, kuidas kolmest ettevõttest on saanud oma valdkonna olulised tegijad,” lisas Tammai.

.

MySpotit kaasasutaja Hardi Kinnas tõi välja, et kolmandiku oma eluajast viibivad inimesed tööl ja omakorda sellest kuni 30% koosolekutel: “Levinud on suhtumine, et koosolekud on ajaraiskamine, ometi pole suudetud paremat juhtimismeetodit välja mõelda. MySpotit on astunud esimesed sammud ning loonud mugava ja kiire platvormi põnevate nõupidamisruumide broneerimiseks – see aitab koosolekute keskkonda vahetada ja tekkinud rutiini murda.” Hetkel tegutseb ettevõte Eesti ja Läti turul ning plaanib siseneda teistele Euroopa turgudele. Kinnase sõnul on see alles algus, sest valmimas on arendused, mis aitavad koosolekuid ette valmistada, osalejaid kutsuda, nende tähelepanu hoida ja ka kaasatust mõõta. “Tehnopoli Startup Inkubaator on olnud meile heaks kasvulavaks ja MySpotiti mentor, Raido Pikkar, aitas nii arendustegevuse planeerimisel kui investeeringute kaasamisel fookust hoida,” tõi Kinnas välja. 

.

MySpotit, Sentinel ja VITS koos Tehnopoliga. Foto: Geir Stint

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.