Koosolek sünnib meeskonnatööst

MySpotit tiim toob märtsis välja uue teenuse, mis lisaks lihtsale ruumide broneerimisele aitab Sul luua koosoleku ajakava ning saata MySpotit keskkonnast välja ka kutsed.
Foto: Pexels

„Lihtsaid“ ja „kiiresti rakendatavaid“ nippe koosolekute efektiivistamiseks võib kerge vaevaga leida tööstuslikes kogustes, ent kui neisse ei pühendata kõiki asjaosalisi, on neist tõelist tolku vähevõitu.

Kui juba üleilmset koosolekukultuuri vedavas USA-s on vaid viiendik regulaarselt koosolekuid läbi viivatest juhtidest sel alal mingigi väljaõppe saanud, tundub esmane samm olukorra parandamiseks elementaarne: inimesed viivitamatult tarkust taga nõudma saata. Suund on iseenesest õige, kuid alatihti jääb lahendus pinnapealseks ja tulemus küsitavaks. Ja põhjused on tegelikult ülimalt inimlikud.

Kui organisatsioonis üldse kehvapoolse nõupidamise üle nuriseda julgetakse, kipuvad löögi alla ikka sattuma madalama tasandi juhid, kellele vaid käputäis kolleege allub. Seda kontingenti on ka suhteliselt hõlbus kupatada kõikvõimalikele koolitustele, kus põhitõed stiilis „pane alati paika kindel päevakava“ kahtlemata pähe juurutatakse. Õpitud detaile võivad nad praktikas rakendada silmapaistva usinusega, aga suurt pilti see ei muuda ega saagi muuta, kui kõrgem juhtkond ise vanaviisi edasi laseb.

Keegi ei viibi koosolekuruumis üksinda ja seega tuleb ka meeleparanduse teele ikka üheskoos astuda. Selle käigus koorub tõenäoliselt peagi küsimus: kas kõnealust koosolekut on üldse tarvis ning kui jah, siis kas just neile inimestele ja kas just siin? Alles sellele vastamise järel tasub hakata koosolekuruumis toole ümber paigutama ja stopperiga esinejate kõneaega mõõtma.

MySpotit tiim toob märtsis välja uue teenuse, mis lisaks lihtsale ruumide broneerimisele aitab Sul luua koosoleku ajakava ning saata MySpotit keskkonnast välja ka kutsed.

Nii saad rohkem süveneda kolleegidega suhtlemisele ja koos eesmärkide saavutamisele :)!

Vaata uusi ruume, kus meeskonnaga koos olla.


Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.