Koosolekul osaleja tähelepanu püsib 30 sekundit

Kuida hoida fookust kauem?

.

Seminariruumi verbaalseks hõivamiseks tuleb koosoleku esimestest sekunditest saadik piltlikult öeldes gaasipedaal põhja vajutada.

.

Oskuslikult valitud koosolekuruum panustab mistahes laadi ürituse laabumisse küll märkimisväärselt, ent kõige tähtsam komponent seisab mõistagi auditooriumi ees. Ka kõige professionaalsem ja motiveeritum publik jääb paratamatult ikkagi inimesteks, alludes oma nõrkustele ja alateadlikele käitumisreeglitele. Nende enda poole võitmiseks tuleb olla fokusseeritud ja efektiivne – ning armuaega selleks pole paraku just ülearu palju antud.

.

Teadlased on kindlaks teinud, et uudses olukorras, mida värskel teemal peetav koosolek kahtlemata on, kestab keskmise inimese jagamatu tähelepanu 30 sekundit. Kui selle aja sees põhjalikumat huvi tekitada ei õnnestu, võib koosviibimise sama hästi kui laiali saata. Seega, kui endas just püstijalakoomiku andeid pole täheldanud, pole teemavälist juttu põhjust veeretada: vestluse eesmärk ja päevakava tuleb võimalikult konkreetselt edasi anda.

.

Ühtlasi võimaldab jõuline avang selgeks teha, kes koosolekut juhatab, ja välistada kaootiline anarhia juba eos. See ei tähenda kellegi hirmutamist, selged sõnavõtureeglid aitavad lihtsalt kõigi aega säästa ja kiiremini lõpptulemuse poole rühkida. Kui siht on paigas, saab keskenduda juba sisulisematele küsimustele ja koosolekuruumi nüanssidest maksimum võtta.

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.