Kümme põhjust, miks kohtumispaika tuleb muuta

Kogu austuse juures Nõukogude filmikunsti vastu peame tõdema, et Vladimir Võssotski 1979. aasta hittseriaali “Kohtumispaika ei tohi muuta” juhtmõttest koosolekute maailmas lähtuda ei tasu – hoopis vastupidi. Aga miks siis ikkagi?

.

1.         Koosolekust saab teekond

Juba uude kohta saabumine ja selle planeerimine nõuab mugavustsoonist väljumist ja raputab lisaks lihastele lahti ka mõttepuntrad. Liikumisel sihtpunkti saab igale osalejale selgeks, et teda ootab ees midagi erilist.

.

2.         Teemad selginevad

Kui uusi paiku mitte juhuslikkuse alusel, vaid kindlalt vestlusteemaga sidudes valida, on fookuse seadmisel juba pool võitu käes. Tõenäosus, et mõni osaleja arugi ei saa, mis on koosviibimise eesmärk, kahaneb oluliselt.

.

3.         Vähem segavaid tegureid

Kontorist eemal olles ei helise taamal kutsuvalt lauatelefon ega meelita meilikast. Ka konkreetse teemaga otseselt mitte seotud kolleegid ei pääse oma „erakorraliste“ küsimustega tüütama.

.

4.         Keskendumisvõime paraneb

Kes meist poleks igavat koosolekut kella vaadates või nahaalsemal juhul ka nutiseadmes mööda saatnud? Kui aga juba kontorist välja on tuldud, sunnib alateadlik kohusetunne mobiliseeruma ja kogemusest maksimumi võtma.

.

5.         Vähem on rohkem

Ruumide broneerimisel saab võtta hetke ja mõelda, kes õigupoolest koosolekul viibima peaksid. Väheneb soov „igaks juhuks“ tervet osakonda kutsuda ja kasvab kolleegide tänutunne, tööaja eesmärgipärasest kasutamisest rääkimata.

.

6.         Tehnika ei lämmata

Armastame koosolekuruume täita edevaimate tehniliste lahendustega, kuid kui suur osa neist on konkreetse teema raames üleliigne? Uues kohas saavutame minimalistliku efekti suurema vaevata – ehk piisab näiteks ainult valgest tahvlist?

.

7.         Loovus võtab uued tuurid

Kui teed kõike nii nagu alati, on ka tulemus täpselt ühesugune. Spordiklubide seintelt tuntud loosung võib paista klišeena, ent peab paraku paika: et koosolekul tõeliselt uut väärtust luua, tuleb mugavustsoonist välja tulla; ja kõige lihtsam on alustada füüsilistest sammudest.

.

8.         Meeskond särab

Teinekord piisab väikestest žestidest, et tööinnule värskem vunk sisse lüüa. Kui töötajad näevad, et juhtkond uuenduste ees risti ette ei löö, kergitab see optimismi tuleviku suhtes ka sisulisemates küsimustes.

.

9.         Hea sõna levib

Peab rakendama omajagu fantaasiat, et kujutleda töötajaid vaimustunult muljetamas igapäevasest koosolekust, kuid uue ja põneva toimumiskoha puhul on see täiesti reaalne. Uhkus innovaatilisse tiimi kuulumise üle paisub eksponentsiaalselt.

.

10.       Avastamata sünergia

Pikaajaliste kolleegide tugevusi hakkame kahetsusväärselt ruttu võtma iseenesestmõistetavalt ega pööra neile piisavalt tähelepanu. Uus kohtumispaik avab inimesedki uskumatult tihti täiesti ennenägematu nurga alt.

Mikk Puurmann