MySpotit toob Eestisse maailma parimad koosolekudisainerid

Eric de Groot, TEDx Talks

.

Veebruari alguses toob koosolekuruumide vahendusplatvorm MySpotit Eestisse erinevate riikide koosolekudisainerid. Practicum 2020 raames arendatakse Tallinna lähedal Viinistus kahe päeva jooksul selliseid teenuseid ja tööriistu, mis aitavad organisatsioonidel muuta koosolekute pidamist sisulisemaks ning vähendada aja ja raha kulutamist ebaefektiivsetele koosolekutele.


.

Koosolekudisainer ja Hollandi ettevõtte MindMeeting looja Eric de Groot rõhutas neli aastat tagasi esimesena tungivat vajadust koosolekute kujundamise valdkonna teadus- ja arendustegevuse järele. Selle tulemusena asutati Practicum, mis on kord aastas toimuv rahvusvaheline koosolekudisainerite kokkusaamine, kus täiendatakse erinevate koosolekulahenduste teadmistebaasi. Üritus on ainulaadne, sest see on sõltumatu ning seal ei toimu ärilist tegevust.

.

„Selleks, et koosolekuid tulemuslikumaks saada ja ettevõtjatena areneda, peame katsetama erinevaid lahendusi ja mõnikord ka ebaõnnestuma. Uudishimulikud, analüütilised ja mingil määral mässumeelsed inimesed on need, kellest algab innovatsioon. Jagame omavahel kõike ja usume samal ajal uuenduslikusesse ja tervesse mõistusesse. Eestis leidsime inimesed, kes on selle idee täielikult omaks võtnud, nii et meil on väga hea meel Practicum 2020 siin läbi viia,” sõnas De Groot.

.

Koosolekute disainer on suhteliselt uus, aga üha kasvava populaarsusega elukutse. Organisatsioonide esindajad ja ettevõtjad tunnevad vajadust parandada koosolekute kvaliteeti, et nõupidamistel oleks suurem väärtus ning väheneks aja ja raha kulutamine väheväärtuslikele koosolekutele. „Oleme harjunud, et sisekujundajaid palgatakse interjööri paremaks muutma, aiakujundajad teevad sama aedade ja tööstusdisainerid tööstustoodetega ning viimastel aastatel on väga levinud ka teenuste disainimine, kuid koosolekute kujundamisega pole seni keegi tegelenud. Nüüd on selleks koosolekudisainerid, kes koosolekuid ja kohtumisi kujundavad, planeerivad ja tõhusamaks muudavad,” selgitas De Groot innovaatilise ameti sisu.

.

Koosolekutest tõhusamat juhtimis- ja koostöömeetodit pole suudetud seni välja mõelda, mistõttu on ainus, mida me saame teha, muuta need sisulisemaks, efektiivsemaks, lühemaks, värskemaks ja konkreetsemaks,“ lisas koosolekuruumide vahendusplatvormi Myspotit.com asutaja Hardi Kinnas.

.

Pacticum 2020 fookuses on kaks teemat: kliimakonverentsid ja veebikohtumised. Ürituse kava aitavad koostada koosolekute külalis-peadisainer Lubo Tomko Slovakkiast, Eesti Konverentsibüroo ning Eesti ettevõtjad Hardi Kinnas Myspotitist ja Tiina-Katrina Kaber EnterTrainingust.

.

Kuraator Eric de Groot täpsustas: ”Sukeldume nendesse kahte teemasse sügavuti, et saada teada, millised muudatused kohtumiste formaadis tagaksid paremaid tulemusi. Koosolekute disainimiseks on kohtumiste planeerimisel palju abi ning Practicumi raames on kindlasti võimalik leida uusi toimivaid lahendusi nende korraldamisel.”

.

Practicum 2020 toimub Tallinna lähedal Viinistu külas ning rahvusvahelise transpordiplatvormi Bolt kontorites. Üritus algab 6. veebruari pärastlõunal ning lõppeb 8. veebruari õhtul. Kohale tulevad koosolekudisainerid Hispaaniast, Taiwanist, USAst, Taanist, Ecuadorist, Hollandist, Indiast, Itaaliast ja Austriast.

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.