Ooper puhvetis ehk koosolek veinipoes

Carpe Vinum meetings

Veinipood-stuudio Carpe Vinum kogemus tõestab ilmekalt, kuidas hubasesse ruumi mahuvad oskusliku planeerimise abil koosolekut pidama kõige uskumatumad külalised.

.

Promenaadi majas paikneva etevõtte juhataja, sommeljee ja veinilektor Kristel Nõmmik tõdes, et päris veinibaari poleks neil mõtet pidada, sest sellise asutuse potentsiaalsete külastajate hulk kipub ajas üha vähenema. Küll aga aitavad ruumi MySpotiti abil efektiivsemalt kasutusele võtta nii päevased kui õhtused üritused, mille diapasoon ulatub seinast seina. „Kui klient soovib privaatselt koosolekut pidada, anname tema käsutusse terve ruumi ja tavalisi ostjaid sel päeval ei teenindagi,“ selgitas ta. „Kuid leidub ka lõbusamaid üritusi, mida ju otseselt ei sega, kui mõni inimene vahepeal veini soetamas käib, kui ta just seltskonnast otse läbi ei jaluta.“

.

Loomulikult on Carpe Vinumi pinnalt läbi käinud hulk pidulikkusele kalduvaid sündmuseid, mida veinistuudiost ju oodata võibki, ent eriti tore on Nõmmiku sõnul näha kliente veendumas, et ka tõsisemaid koosolekuid saab ja tasubki ebaharilikus keskkonnas läbi viia. „Sageli leiavad just näiteks infotehnoloogia- ja teised sellised pisut enam tuleviku suunas mõtlevad ettevõtted, et raamist-välja-keskkond võib omaenda nõupidamisruumile head vaheldust pakkuda ja väga inspireerivaks kujuneda,“ kinnitab ta.

.

Vajadus sedavõrd laia ruumi järgi tekkis naturaalselt: ebamugavaks muutus populaarseid veinikoolitusi pidevalt klientide juures läbi viimas käia. Sestap tulebki uue hoone asukoht huvilistele lihasmällu talletada. „Kuigi meie maja on kenasti valmis, on kõik meie naabrid vähem või rohkem alles ehitusjärgus, mis tähendab paratamatult seda, et jääd linnapildis pisut varju,“ selgitab juhataja.

.

Lisaks optimaalsemale ruumikasutusele on MySpotit Carpe Vinumile kujunenud väga otseseks reklaamikanaliks – Kristeli hinnangul on tervelt veerand püsiklientuurist juurde saadud just tänu üritustele. „Ajalugu näitab, et ka need kliendid, kes on plaaninud meil koosoleku ära pidada ja hiljem kuhugi restorani edasi liikuda, ei suuda siiski nii ära minna, et siin ühtki veinipudelit ei avataks,“ lausub sommeljee. „Kui juba midagi on ära proovitud, lahkub kindlasti mõnigi külastaja soetatud pudeliga.“

.

Niisiis on veinipoe improviseeritud koosolekuruumi Poordi tänavas oodatud kõik, kes sinna füüsiliselt ära mahuvad. Muu hulgas on korraldatud gastronoomiavõistluse Silverspoon üritust koguni 80 külastajale. „Igapäevased poeväljapanekud on ju vajadusel liigutatavad. See lisab ruumi keskosasse palju vaba pinda, kus võib reaalsete kogemuste põhjal korraldada nii moedemonstratsiooni kui esitleda ventilatsiooniseadmeid,“ kinnitab Kristel.

.

Uuri Carpe Vinumi võimalusi ja tee broneering siit.


Mikk Puurmann