Pärast restorani mekib kodune pudergi teisiti

Priit Kongo, Net Group juht ja MySpotit ingelinvestor.

.

Tarkvarafirma Net Group juht Priit Kongo teab omast käest, et õigel hetkel majast välja viidud koosolek võib tulemust parandada mitmekordselt.

.

Priidu kinnitusel annab uus ja tavapärasest erinev ümbrus energialaengu ja koondab asjaosaliste tähelepanu arutatavale teemale. „Tavalises kontorikeskkonnas, mis on tihti ülearu koduseks saanud, leidub palju segavaid tegureid – alates ukselt lehvitavast kolleegist ja lõpetades vahele tulevate kiireloomuliste ülesannetega,“ kõneleb kogemus. „Aga kui „köögitoimkonnast“ välja tulla, on efektiivsus palju parem.“

.

Näiteid pole tarvis kaugelt otsida, sest hiljuti pidas Priidu ettevõte Fahle Loftis maha strateegiapäeva. „Arvan, et seal viibitud poole päevaga saime asjad tehtud kolm-neli korda kiiremini kui oma kontoris,“ lisab ta, et just mastaapsemaks ideekorjeks, uute projektide alustamiseks või lõpetamiseks selline formaat kõige paremini passibki.

.

Loomulikult kulub planeerimisel ära paindlikkus: teatud olukordades on aja kokkuhoiu huvides asjakohasem hoopis elektrooniline koosolek Skype’i või Teamsi vahendusel. Siiski tõmbab just majaväline koosviibimine meeskonna mugavustsoonist välja. „Samuti sobib see erinevate osapoolte võrdsele pinnale kokkutoomiseks: ei olda ühe või teise poole „koduväljakul“,“ tõdeb Priit. „On ka argisemaid põhjuseid: kui meeskond on lihtsalt nii suur, et oma majast pole sobilikku ruumi leida, siis lähed kindla peale ja võtad selle väljast.

.

Mõistagi jääb oma koht alles ka klassikalistele koosolekutele, sest eksprompt-vajadust kokku saada tuleb ikka ette. „Aga eks restoranikülastus ja hommikupuder köögilaua taga olegi erinevad asjad. Aeg-ajalt tuleb ikka restoranis käia, et teistsugust elamust ja kogemust, aga ka ideid koduseks toiduvalmistamiseks saada,“ soovitab Priit.

.

Järgmine koosolek võib Priidu vabalt viia hoopis Mustamäele TalTechi Mektory keskusesse. „Otsime just kohti, mille taga on lugu. Kui juba kohale minna, sooviks midagi ikoonilist, ja see Mektory kant on selles osas väga põnev.“

.

Vaata põnevaid ruume siit.

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.