Powerpointi näitamise asemel pane kõik meeled tööle

Alahindamata Microsofti legendaarse esitlustarkvara väärtust tuleb haarava koosoleku korraldamiseks aastal 2019 süvamõttelisest slaidipõhjast kaugemale liikuda.

.

Üks lihtsamaid viise meeskonna liitmiseks on integreerida sisuline tegevus ühise söömaajaga. Murdes välja mõttekrambist, mille kohaselt lõuna vaid töölissööklasse kuulub ja töölaua juures kindlasti välja tõrjuda tuleks, võib mõnedki müürid juba lammutatuks lugeda – on ju tegemist üllatavalt intiimse naudinguga, mille viljelemiseks muidu hoolega seltskonda valitakse. Seapraad hapukapsaga ei pruugi ehk igas olukorras paslikuim olla, ent värsketest snäkkidest ja värvilistest kokteilidest suudavad vähesed ära öelda.

.

Ka kuulmismeel väärib koosolekuruumis hellust ja hoolt ning seda ei pruugi esineja sugugi vaid iseenda sulni hääle abil pakkuma. Loomulikult maksab detsibellidega mõistlikkuse piiridesse jääda, kuid õigel hetkel (soovitatavalt ikka enne ametliku programmi algust) käivitatud mahe taustamuusika lõdvendab pingeid ja aitab mõtteid kontsentreerida. Surmvaiksesse seminariruumi on (eriti hilinejal) siseneda ju päris kõledavõitu, kas pole?

.

Kui eelnevad etapid on edukalt seljatatud, võib liikuda kõrgema pilotaaži juurde ja proovile panna osalejate kehalised võimed. Heaks võtteks on päevakava teemade kaupa erinevatesse koosolekuruumidesse laiali jagamine, mis sunnib osalejaid paratamatult ringi liikuma ja teel ühest kohast teise kogemusi vahetama. Mõistagi on siinkohal tegu juba paraja logistikaülesandega, mille lahendamisel tasub usaldada professionaale.Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.