Ruumisäästu mitu nägu

Et koosoleku kui sellise sisukam mõtestamine kõigi osapoolte aega säästab, on ilmne. Tegelikult teeme koolitus-, seminari- ja muid ruume nutikamalt broneerides märkimisväärse teene ka keskkonnale.

.

Asutuse enda statsionaarne koosolekuruum kogub paratamatult suurema osa ajast tarbetult tolmu – tuleb ta ju igaks juhuks planeerida maksimaalse „vastuvõtuvõimega“, mis sellest, et tegelikkuses sellistel rahvamassidel sinna ehk vaid paaril korral aastas asja on. Kütma ja valgustama peab aulamõõtmetes tuba täie rauaga, sünergiline efekt võib aga tühja ilmega kõledal koosolekul hoopis negatiivseks osutuda.

.

Ent hiiglaslik koosolekuruum pole ainus, mis Emakesele Maale põhjendamatu ökoloogilise jalajälje vajutab. Massiliselt raisatav paber, tühja varutud snäkid ja muud pisidetailid võivad ju ühe organisatsiooni kontekstis tunduda tühised, ent kui selline mõttelaad püsib valdavana, jahvatatakse sisutühjadel koosviibimistel ühes kohalolijate ajaga pulbriks ka meie laste tulevik.

.

Seega pole muidu vaid õhtustel tundidel kasutust veinibaari pruukimine päevase ajal koosolekuruumina otstarbekas mitte ainult ärilisest aspektist. Iga liigutuse läbi mõtlemine efektiivsuse seisukohast on tee tõeliselt jätkusuutliku ühiskonnani. 

.

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.