Steriilsete seminariruumide aeg sai ümber

Kuigi mõistega koosolek võib veel tänagi igati põhjendatult seostuda haiglapalatit meenutav valkjashall koolitusruum sumbunud ventilatsiooni ja päevinäinud pabertahvliga, koidab viimane aeg seda arusaamist muuta.

.

Rentides koosolekuruumi väljaspool harjumuspäraseid füüsilisi piire avame ühtlasi uutele avarustele töötajate mõtted. Raske on oodata midagi innovatiivset seminaril osalejalt, kes 268. korda samasse ebamugavasse kuuti loivab, ent värske ja vajadusel värvikirev seminariruum paneb fantaasia parimas mõttes tööle. Koosoleku sisulisse osasse panustatud aega ja energiat pole ju mõistlik keskpärase kohavalikuga tühja lasta.

.

Vähemalt ideaalis kujutab iga koosolek endast eripärast sündmust ja seetõttu on loogiline, et erineva sisuga koosviibimiste vajadusi erinevad seminariruumid rahuldavad. Nii aduvad nii esinejad kui passiivsemad osalejad, et nende pakutavale on ka tehnilise poole pealt maksimaalne lisaväärtus antud. Koolitusruum peab ajutegevust stimuleerima ning kuigi leidub ka erandeid, siis rusikareeglina kehtib, et just uus ja seninägematu ruum seda teeb.

.

Sealjuures on oluliseks märksõnaks uue koosolekuruumi suurus. Ilmselt on ütlematagi selge, et tipptunni ühistranspordi efekt kellegi mõttelendu konstruktiivses suunas tööle ei pane, kuid ka liiga avar angaar tekitab pisemas seltskonnas asjatut kõledust. Lõppeks panustab ju iga kohalviibija seminari korraldamisse oma taastumatut aega, mistõttu oleks suisa kuritegu mitte seda parimal võimalikul moel rakendada.Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.