Uuring: Enam kui pooled tööandjaist jätkavad kaugtööga

Autor: Edward won Lõngus

Found.me portaal kirjutab: Kui eriolukorra ajal võimaldas distantsilt töötamist kolmveerand tööandjaist, siis lähikuudel plaanib kaugtöö kasutamist jätkata 56% ettevõtetest-asutustest.

CVKeskus.ee turundusjuhi Henry Auväärti kinnitusel on peamiseks kaugtööd takistavaks teguriks tööandjate poolelt harjumus. “Nimelt on segavaks faktoriks just see, kui ettevõttes ei olda harjutud nii töötama. Samuti kardetakse, et distantsilt töö tegemise rakendamine nõuab suuri tehnoloogilisi investeeringuid,” lisas ta.


Lähikuudel plaanib kaugtöö kasutamist jätkata 56% tööandjatest, selgub värskest CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri uuringust, kus osales pea 600 tööandjat. Paindlikumat töökorraldust on viimaste kuude jooksul oma töötajatele pakkunud 76% organisatsioonidest. Seejuures suunas 29% ettevõtteist tervisekriisiga võitlemiseks lausa kõik oma töötajad kaugtööle.


Suuresti kavatsevad distantsilt töötamisega jätkata eelkõige need ettevõtted, kus oldi kaugtööga juba varem harjutud. Siiski on eriolukord loonud paremaid võimalusi väljaspool töökohta töötamiseks ka organisatsioonides, kus paindlik töökorraldus varem puudus.

“Uuringust selgub, et lisaks töötajate tervise hoidmisele, aitab tööandjate sõnul paindlik töökorraldus neil kujundada paremat tööandja mainet ning värvata talendikamaid töötajaid,” kommenteeris CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. “Lisaks tõstab suurema vastutuse ja vabaduse töötajatele usaldamine nende motivatsiooni ja töö tulemuslikkust ning vabastab juhi kohaloleku kontrollimisest,” lisas ta.

Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder märkis, et kaugtööga mitte harjunud organisatsioonides nähakse selles rohkem riske kui võimalusi. “Näiteks kardetakse, et väljaspool töökohta töötamise lubamine tekitab meeskonnas osadele töötajatele pingeid ebaõigluse tunde tõttu ja inimeste juhtimine muutub oluliselt keerulisemaks,” ütles ta.

“Lisaks on uuringust näha, et kaugtööga harjunud ettevõtetes hinnatakse eelkõige töö tulemust, mitte enam kellaajalist kohalolekut,” lisas Kadri Seeder.

Palgainfo Agentuur küsitles koostöös tööportaaliga CVKeskus.ee tööandjaid aprillis ja kordusküsitlus korraldati juunis. Tööandjate kevadises uuringus osales 698 organisatsiooni esindajat ja kordusküsitluses 589 tööandjat.

Hardi Kinnas

In this blog, I focus on MySpotit every day life and share tricks from telecommuting and meetings.